پشتیبانی: 88852377-021

انواع روش کاشت ناخن

انواع روش کاشت ناخن

انواع روش کاشت ناخن – مزایا و معایب کاشت ناخ
کاشت ناخن,روش کاشت ناخن,مواد کاشت ناخن

در این مقاله انواع روش کاشت ناخن رو توضیح می دهیم و از شما تقاضا داریم که خدمات ناخن رو در نوینک دنبال کنید

دلایل استفاده از کاشت ناخن

کاشت ناخن امروزه در کشور ما رواج زیادی پیدا کرده است. کسانی که به کاشت ناخن رو انجام میدن هر کدام دلایلی برای انجام این کار دارند. اما نداشتن ناخن در اندازه مناسب و زیباتر شدن ناخن ها، از جمله دلایل عمده کاشت ناخن محصوب می شود.

انواع روش کاشت ناخن - مزایا و معایب کاشت ناخن - روش کاشت ناخن - مواد کاشت ناخن
انواع روش کاشت ناخن – مزایا و معایب کاشت ناخن

دلایل کاشت ناخن

خانم ها به دلایل گوناگونی کاشت ناخن انجام می‌دهند، برخی صرفا برای زیبایی و عده ای دیگر به دلیل مشکلات ناخن هایشان و برای پوشاندن ناخن هایی که به گفته خودشان رنگ و روی زیبایی را ندارد کاشت ناخن رو تجربه می‌کنند.

پالت طراحی کاشت ناخن استفاده از این ناخن ها برای افرادی که ناخن های ضعیف و شکننده دارند و همچنین افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند بسیار مناسب است، چون مانع آنها می شود. در اندازه های گوناگون و رنگ های طبیعی متنوع برای عمل کاشت ناخن موارد زیادی را باید رعایت کرد ابزار کاشت ناخن و مواد کاشت ناخن را باید شناخت و زیر نظر متخصص این کار را انجام داد.

تنها در این موارد کاشت ناخن را انجام دهید

کاشت ناخن تا حد امکان توصیه نمی شود مگر در مواقع خاص مثل کسانی که ناخن شان از نظر ظاهری مشکل دارد، یعنی ناخن هایی که به طور ژنتیک ایراد دارند و ظاهر خوبی ندارند آن هم به صورت مقطعی و با رعایت تمام نکات ایمنی و بعد از امتحان کردن تمام موارد اقدام به کاشت می کنند.

انواع روش کاشت ناخن

 1. کاشت ناخن قالبی
 2. ناخن مصنوعی
 3. کاشت ناخن

کاشت ناخن قالبی به افرادی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند توصیه نمی شود.

انواع روش کاشت ناخن - مزایا و معایب کاشت ناخن - روش کاشت ناخن - مواد کاشت ناخن
انواع روش کاشت ناخن – مزایا و معایب کاشت ناخن

کاشت ناخن قالبی به نوعی بی کیفیت ترین نوع کاشت ناخن محسوب می شود. در این نوع کاشت ناخن، مواد کاشت روی ناخن مصنوعی زده می شود و بعد از ضد قارچ زدن روی ناخن ها این ناخن مصنوعی را روی ناخن فشار می دهند تا بچسبد و بعد ناخن مصنوعی را می کنند. از آنجای که این نوع کاشت احتیاج به سوهان کشی ندارد بعد از مدت کوتاهی به اصطلاح متخصصین هوا می گیرد.

کاشت ناخن قالبی برای چه کسانی مناسب نیست!

کاشت ناخن قالبی به افرادی که ناخن های پراکنده و یک شکل ندارند توصیه نمی شود. به دلیل قالبی بودن این نوع کاشت باید تمام ناخن های دو دست یک شکل باشند در غیر این صورت کاشت ناخن به شکل مرتب و منظمی انجام نخواهد شد.

به دلیل ضخیم بودن کاشت ناخن، کار از حالت طبیعی خود خارج می شود. کاشت ناخن قالبی را می توان روی انگشت های استاندارد کار کرد.

 1. روش کاشت ناخن
 2. کاشت ناخن پودری
 3. کاشت ناخن

کاشت ناخن پودری زمان بر است؟

کاشت ناخن پودری از لحاظ زیبایی و مقاومت رتبه ی اول را به خود اختصاص داده است. در کاشت ناخن پودری اول ناخن مصنوعی را که همان تیپ است از اوایل ناخن می چسبند و به اندازه ای که دوست دارند کوتاه می کنند. بعد ضد قارچ و بعد شروع به زدن مواد کاشت روی ناخن می کنند. بعد از تمام شدن این کار، ناخن ها احتیاج به سوهان کاری دقیق و فراوان دارند. برای همین که به خانم هایی که وقت و حوصله ی درست و حسابی ندارند روش کاشت ناخن پودری خیلی توصیه نمی شود.

کاشت ناخن پودری به چه کسانی توصیه می شود؟

کاشت ناخن پودری زمان بر است و در هر بار ترمیم حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم زمان شما را می گیرد و هر انگشت به صورت جدا گانه و زمان بر احتیاج به سوهان کشی دارد، کاشت ناخن پودری برای کسانی که زمان کافی ندارند توصیه نمی شود.

کاشت ناخن ژله ای

انواع کاشت ناخن,کاشت ناخن,کاشت ناخن ژله ای

شیوه ی کاشت ناخن ژله ای با کاشت ناخن پودری یکی است، مواد ژله ای به صورت آماده قابل خریداری است. در کاشت ناخن ژله ای بعد از ضد قارچ مواد ژل را روی ناخن ها می زنند و دست را می گذارند داخل دستگاه یووی تا کامل خشک شود. شیوه ی کاشت ناخن ژله ای با کاشت ناخن پودری یکی است و فقط تفاوت در مواد آن ها است.

معایب و محاسن کاشت ناخن ژله ای

ناخن در کاشت هیچ آسیبی نمی بیند زیرا تا وقتی که ناخن رشد می کند و فرد‌ احتیاج به ترمیم پیدا می کند یعنی ناخن سالم است و رشد متوقف نشده است.

در بعضی مواقع کاشت ناخن ژله ای برای کسانی که عادت به جویدن ناخن دارند هم پیشنهاد می شود زیرا به دلیل بد مزگی مواد و کنده نشدنش این عادت از سر آن ها می افتد. چسب ناخن حساسیت زا نیست اما ممکن است برخی به مواد کاشت ناخن حساسیت داشته باشند که در آن صورت پوست آن ها دچار اگزما می شود و باید هر چه سریع تر کاشت ناخن را بردارند.

انواع روش کاشت ناخن - مزایا و معایب کاشت ناخن - روش کاشت ناخن - مواد کاشت ناخن
انواع روش کاشت ناخن – مزایا و معایب کاشت ناخن

 کاشت ناخن میکس

کاشت ناخن میکس,کاشت ناخن,انواع کاشت ناخن

کاشت ناخن میکس محکم، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر است

همان طور که از اسمش هم معلوم است کاشت ناخن میکس ترکیبی از دو نوع کاشت پودری و ژله ای است. در این روش بعد از ضد قارچ، کاشت پودری را انجام می دهید. بعد از سوهان کشی فقط لایه ای از ژل را روی ناخن می گذارند و داخل دستگاه یووی خشک می کنند. کاشت ناخن میکس محکم، زیبا و نسبت به بقیه کاشت ها کمی گران تر می باشد.

نکات ایمنی بعد از کاشت ناخن

نکات مهم در مورد افرادی که کاشت ناخن را انجام می دهند و باید جدی گرفته شود: با اجسام آلوده تماس نداشته باشید، مراقبت کنید تا ضربه به ناخن های تان نخورد و در کارهای روزمره هنگام استفاده از مواد شوینده و آب تا حد امکان از دستکش استفاده کنید.

کاشت ناخن در چه حالتی خطرناک است؟

از نگاه کلی تفاوت خاصی وجود ندارد اما مهم ناخن ها‌ی پا به دلیل این که در بیشتر روز در یک فضای بسته هستند، آسیب پذیرترند. رعایت بهداشت ناخن پا هم از ناخن دست دشوارتر است به همین دلیل کاشت ناخن در پا می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

انواع روش کاشت ناخن - مزایا و معایب کاشت ناخن - روش کاشت ناخن - مواد کاشت ناخن
انواع روش کاشت ناخن – مزایا و معایب کاشت ناخن

مزایای کاشت ناخن

کاشت ناخن برای افرادی که عادت به جویدن ناخن دارند و قصد ترک این عادت بد را دارند یکی از مزایای کاشت ناخن می باشد.

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن,ناخن مصنوعی,عوارض کاشت ناخن

عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی از جمله عوارض شایع کاشت ناخن است

 1. فرایند کاشت ناخن مصنوعی موجب نرسیدن اکسیژن کافی به بافت زیر ناخن می شود و تغییر رنگ ناخن، کدر شدن و رشد کم ناخن از عوارض این اقدام است.
 2. با قرار گرفتن ناخن مصنوعی روی ناخن فرد، ریشه از بین می رود و ناخن فرد دچار تغییر شکل می شود.
 3. عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی از جمله عوارض شایع کاشت ناخن است، اغلب موارد استفاده شده در این نوع کاشت غیر استریل و چند بار مصرف هستند و از راه های انتقال بیماری های پوستی محسوب می شوند، بیماری های قارچی پوست، درمان عفونت قارچی و ارتباط آن با حیوانات خانگی.
 4. مواد شیمیایی که در چسباندن این ناخن های مصنوعی استفاده می شوند غیر استاندارد هستند و موجب بروز حساسیت های حاد پوستی نیز می شود.
 5. رای درمان عفونت های قارچی حاصل از کاشت ناخن از آنتی بیوتیک ها استفاده می شود اما گاهی ریشه ناخن به حدی آسیب می بیند که شکل طبیعی ناخن به طور کامل از بین می رود.
 6. کاشت ناخن های مصنوعی باعث تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر می شود.
 7. نکته آخر، برای پیشگیری از چنین خطراتی از کاشت ناخن در طولانی مدت و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز کنید.

خانم‌هایی که از ناخن‌های مصنوعی و کاشته شده برای زمان طولانی استفاده می کنند، ممکن است مشاهده کنند که ناخن‌های طبیعی آنها مات تر و نازک‌تر شده و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن می‌شوند، اگر اصراری برای کاشت ناخن وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر 3 ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن های طبیعی استراحت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.