پشتیبانی: 88852377-021

مراحل مهم در راه اندازی رستوران

مراحل مهم در راه اندازی رستوران

مراحل مهم در راه اندازی رستوران – مراحل راه اندازی رستوران

راه اندازی یک رستوران، فست فود و یا هر جایی که با شکم سر و کار دارد یکی از کسب و کارهای پردرآمد و البته پر زحمت است و البته به این معنی نیست که همه ی رستوران ها و یا فست فودها موفق هستند. چون که خیلی از این مراکز به دلایل مختلف در ابتدا یا در میانه مسیر متاسفانه با شکست مواجه می شوند. این شغل برای افرادی که پرانرژی، با انگیزه، با پشتکار و سحرخیز هستند مناسب است. در نظر گرفتن نکات لازم و دقت در همه ی مراحل بسیار مهم است و حتما باید به آن توجه داشت.

مراحل مهم در راه اندازی رستوران
مراحل مهم در راه اندازی رستوران

نوع رستوران:

شما در ابتدا برنامه می بایست مشخص کنید که چه نوع رستورانی می خواهید راه اندازی کنید ، رستوران های مختلف ایرانی، فرانسوی، ایتالیایی، فست فود، دریایی، مکزیکی، مدیترانه ای، عربی، بین المللی هر کدام مشتری های خود را دارند.

نام رستوران:

یکی از مهم ترین و مهیج ترین مراحل راه اندازی یک رستوران انتخاب نام آن است. انتخاب یک نام تجاری خلاقانه برای متمایز کردن شما از رقبایتان تاثیر گذار است. نام رستوران در واقع برند شما در آینده خواهد بود که باید یادآور احساس خوب و انتقال پیام خاص به مشتری هایتان باشد. اسم رستوران باید متناسب با منوی غذایی شما، تم رستوران، دکوراسیون و چیدمان آن باشد.
مثلا انتخاب یک نام ایتالیایی برای یک رستوران با غذاهای ایرانی مناسب نیست. نام رستوران هم چنین می تواند اسم منطقه، حتی نام یک غذا باشد. مهم ترین نکته معنا دار بودن نام رستوران است و اینکه در تبلیغات و بازاریابی بتوان از آن به آسانی استفاده کرد.

موقعیت مکانی رستوران:

مورد مهم مکان رستوران که یکی از موثرترین دلایل شکست یا موفقیت یک رستوران خواهد بود. توجه کنید که رستوران در محل پرتردد باشد، جای پارک وجود داشته باشد. اگر در آن محدوده قبلا رستوران هایی راه اندازی و جمع شده است این مکان نیاز به دقت بیشتری دارد.

مراحل مهم در راه اندازی رستوران
مراحل مهم در راه اندازی رستوران

برنامه کسب و کار رستوران:

در این قسمت هدف خودتان را از راه اندازی رستوران و مراحل رسیدن به آن اهداف را مشخص می کنید. در برنامه ی کسب و کارتان تامین کننده ها، تجهیزات رستوران، تبلیغات، پرسنل، مجوز ها، منوی غذا، سرمایه گذار، نوع خدمات و زمان لازم برای اجرایی کردن هر مرحله را مشخص کنید.

تامین بودجه:

شما باید حساب دقیقی از هزینه ها داشته باشید تا بتوانید بودجه ی کافی را تامین کنید. در این مرحله با اعداد و ارقام بالایی مواجه می شوید. اگر تصمیمتان برای راه اندازی رستوران قطعی هست می توانید از تسهیلات موسسات مالی و بانک ها استفاده کنید.

منوی رستوران:

شما باید لیست کاملی از غذا، پیش غذا، سالاد و نوشیدنی هایی که می خواهید ارائه دهید به صورت کامل تهیه کنید. در منوی غذایی خود می توانید در کنار نام غذا، به محتویات آن هم اشاره کنید و قیمت غذا رو با توجه به هزینه ها و سود متعارف خود، درج کنید. طراحی یک منوی زیبا با رنگ بندی مناسب در انتخاب بهتر به مشتریان کمک می کند.

درخواست مجوز های لازم:

پروانه ی کسب و مجوز از اداره بهداشت برای راه اندازی رستوران لازم است. علاوه بر دستورالعمل هایی که بهداشت به شما ارائه می کند بهتر است مطالعات خود را در زمینه نگهداری و حفظ سلامت مواد اولیه غذایی و غذاها زیاد کنید. کسب مجوز ها ممکن است چند ماه زمان ببرد، در زمان مناسب برای کسب مجوزها اقدام کنید.

تجهیزات موردنیاز رستوران:

انتخاب تجهیزات خوب  و شیک تاثیر بسیار زیادی در سطح کیفیت غذا و خدمات شما دارد. تجهیزات رستوران شما شامل بخش های آماده سازی، نگهداری، پخت و پز و شست و شو می باشد. دقت کافی در انتخاب تجهیزات آشپزخانه صنعتی باعث صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود. با توجه به تولید کننده های زیادی که در بازار فعلی وجود دارد قطعا تجهیزات با کیفیت های مختلف تولید می شود که این موضوع نهایتا باعث ایجاد قیمت های مختلف نیز می شود.
چنانچه فقط قیمت معیار اصلی انتخاب شما باشد ممکن است باعث چشم پوشی از کیفیت تجهیزات شود و در ادامه به دلیل کیفیت نامناسب، طول عمر دستگاه کوتاه و منجر به تکرار خرید و افزایش هزینه ها گردد.

مراحل مهم در راه اندازی رستوران
مراحل مهم در راه اندازی رستوران

تامین کننده مناسب:

شما برای پخت و ارائه ی به موقع غذا به مشتریان خود نیاز به دسترسی سریع به مواد اولیه با کیفیت دارید. در واقع شما قبل از راه اندازی رستوران باید تامین کننده های مواد اولیه ای را پیدا کنید که بتوانند در کمترین زمان ممکن و در نهایت دقت، مواد اولیه مطلوب را جهت تهیه غذا به دست شما برسانند.

دکوراسیون رستوران:

طراحی دکوراسیون یکی از پر اهمیت ترین مراحل راه اندازی رستوران است. یک دکوراسیون خوب که تداعی کننده حس آرامش و انرژی مثبت به مشتری باشد در کنار یک غذای خوب و با کیفیت، تاثیر زیادی در رضایت مشتری خواهد داشت. چیدمان میز و صندلی ها، رنگ بندی آرامش بخش، استفاده از تابلوهای تزیینی و گل های طبیعی و… در انتخاب مجدد شما توسط مشتریان موثر است.
علاوه بر دکوراسیون فضای رستوران، دکوراسیون آشپزخانه هم حائز اهمیت است. نحوه چیدمان تجهیزات که باعث نظم و دسترسی سریع به مواد اولیه و تسریع در فرایند پخت و پز می شود باعث سهولت کار برای سرآشپز و پرسنل آشپزخانه خواهد شد.

کارکنان رستوران:

بخش مهمی از سود شما به نحوه برخورد و خدمات دهی پرسنل شما وابسته است. پرسنل شما باید وظیفه شناس، مسئولیت پذیر، انتقاد پذیر و خوش رو باشند. اگر به موفقیت رستوران خود اهمیت می دهید باید به فکر استخدام پرسنل حرفه ای و مجرب باشید.

مراحل مهم در راه اندازی رستوران
مراحل مهم در راه اندازی رستوران

دلیوری رستوران:

بخشی از درآمد و سود رستوران در گرو غذاهای بیرون بر است. این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است که نبودن آن می تواند یکی از دلایل شکست رستوران نیز محسوب شود. شما برای ارسال غذا به بیرون باید به فکر بسته بندی شکیل، صندوق حمل غذای مناسب که بتواند گرما و نظم غذا را حفظ کند، باشید.

تبلیغات رستوران:

مهم ترین بخش شروع کار شما تبلیغات هدفمند است شما در این مرحله بتوانید مشتریان هدف خود را پیدا کنید و کسب و کار خودتان به صورت خلاقانه معرفی کنید. تبلیغات موثر و بازاریابی مناسب برای کسب درامد شما لازم و ضروری است شما می توانید تبلیغات محیطی مانند: چاپ تراکت، بنر، تابلوهای تبلیغاتی و… استفاده کنید و هم چنین می توانید از تبلیغات دیجیتال مانند حضور در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، تلگرام، ارسال ایمیل و پیامک های تبلیغاتی و طراحی سایت استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با است