پشتیبانی: 88852377-021

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

همه چیز درباره ی اکستنشن مو

کلید واژه: انواع اکستنشن مو – انواع روش های نصب اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

اکستنشن‌ های مو، موهای اضافه شدنی می باشند که با ایجاد افزایش حجم و عمق در موهای طبیعی به آن اضافه می‌شوند و انواع مختلفی دارند. شما می بایست در مرحله اول بعد از انجام دادن مشاوره‌های لازم و با در نظر گرفتن عواملی مانند نیاز فردی، بودجه مالی، نوع موها و میزان بلندی موها از اکستنشن های مو استفاده کنید. انجام اکستنشن مو بی‌خطر بوده و امروزه بسیاری از زنان در سراسر جهان به این محصولات اعتماد دارند.

انواع اکستنشن مو - انواع روش های نصب اکستنشن مو - عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو - همه چیز درباره ی اکستنشن مو
انواع اکستنشن مو – انواع روش های نصب اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو – همه چیز درباره ی اکستنشن مو
 

داشتن موهای بلند و پر پشت، آرزوی خیلی ها، به ویژه کسانی است که ظاهرشان برایشان اهمیت فوق العاده‌ای دارد، به طور مثال بازیگران هالیوود. اما شاید ندانید که در میان هنرپیشه های هالیوودی که به نظر می‌رسد موهای زیبا و پرپشتی دارند، کم نیستند بازیگرانی که برای رسیدن به هدف دلخواه شان از اکستنشن مو استفاده می‌کنند. می‌پرسید چرا و چطور؟ آیا این کار ‌عارضه‌ای برایشان ندارد؟ آیا این کار در درازمدت باعث ریزش موی آنها نمی‌شود؟ پس بهتر است ادامه این پست رو با دقت بخوانید.

انواع اکستنشن مو:

۱- استفاده از موی طبیعی

استفاده کردن از موی طبیعی در اکستنشن توجه بیشتری را در مخاطب ایجاد می کند، اما قیمت این موها بالا می باشد اما اکستنشن موی طبیعی مانند موی خودتان قابلیت رنگ و دکلره و هایلایت کردن و… را شامل می شود. دوام اکستنشن با موی طبیعی به میزان رشد موی شخص از ۳ ماه تا ۶ ماه می باشد، اما هر ۴۵ روز یک بار باید توسط متخصص، ترمیم انجام شود. برای تشخیص طبیعی بودن با آتش زدن چند تارمو از بوی سوختن مو می توان متوجه شد.

۲- استفاده از موی مصنوعی

در این مدل طول موی اضافه شده را باید حداکثر ۳۰ سانتی متر بلند کنید، مقدار بیشتر وزن مو رو زیاد می کند و به پوست سر فشار وارد می کند که باعث ریزش موهای طبیعی و کم پشتی به مرور زمان می شود. بهترین طول متوسط برای موی اضافه شده مصنوعی ۲۲ سانتی متر می باشد. مدت زمان این نوع اکستنشن حدود ۳ الی ۴ ماه است و فاصله گرفتن آن ها از کف سر بستگی به سرعت رشد مو و سن شما دارد هر چی سن بیشتر باشد دیرتر موی مصنوعی از کف سر فاصله می گیرد.

انواع روش های نصب اکستنشن مو

چسب کراتین

کراتین نوعی چسب بی ضرر است که برای جلوی سر و کسانی که موهای کم پشتی و نازکی دارند روش خوبی است ، بالاتر از ریشه مو این چسب مالیده می شود و موی اکستنشن روی آن قرار می گیرد و بوسیله گیره موهای طبیعی و مصنوعی با حرارت بهم فشرده شده و چسبیده می شود.

رینگ

این روش برای افراد با موهای نازک و کم پشت پیشنهاد نمی شود زیرا موقع جمع کردن مو رینگ مشخص می شود، در این روش رینگ واشرداری را داخل یک شاخه از مو مصنوعی می گذارند و با قلاب های مخصوص موهای طبیعی را به داخل همان رینگ می کشند. سپس با انبرک مخصوص ،رینگ ها را فشار محکمی می دهند تا مو ثابت شود و به این طریق موی مصنوعی به طبیعی متصل می شود.

اکستنشن مو به روش لاینی

سریع ترین روش اکستنشن لاینی از بلند شدن پر پشت شدن موهایتان لذت ببرید، زیرا در این روش از چسب یا رینگ استفاده نمی شود.

دوخت مو

در این روش هیچگونه آسیبی به مو وارد نمی شود و هر زمان هم از موی طبیعی می توانید جدا کنید.

اتصال حرارتی

ابتدا یک دسته ی باریک از موها جدا شده و کمی بالا تر از ریشه مو محول چسب ناک خاصی مالیده می شود و یک دسته باریک از موهای اکستنشن روی آن قرار می گیرد سپس به وسیله گیره یا انبرک ویژه ای این موها به هم فشرده می شود. حرارت انبرک چسب را ذوب کرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می چسبد البته در این روش احتمال ریزش و آسیب بیشتر است.

انواع اکستنشن مو - انواع روش های نصب اکستنشن مو - عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو - همه چیز درباره ی اکستنشن مو
انواع روش های نصب انواع اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو – همه چیز درباره ی اکستنشن مو

چطور می‌توان موی اضافه را از موی طبیعی جدا کرد؟

برای برداشتن اکستنشن بهتر است خودتان دست به کار نشوید و حتما به متخصص مراجعه کنید. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد که ارتباط مستقیمی با روش نصب اکستنشن مو دارد.

موهای اکستنشن از کجا می‌آید؟

موهای اکستنشن

نوع مصنوعی در کارخانه و از پلاستیک و مشتقات نفتی تولید می‌شود اما انواع طبیعی معمولا از هند وارد می‌شود. زنان هندی معمولا موهایشان را رنگ نمی‌کنند و موهای پر و با کیفیتی دارند. بلند کردن و فروش مو نیز نوعی تجارت در هند محصوب است.

شستشوی موی با اکستنشن:

بهتر است موهای خود را در پنج روز اول بعد از نصب اکستنشن شست شو ندهید تا چسب ها سر جای خود کاملا ثابت شوند در هفته اول ممکن است پوست سرتان به خارش بیفتد در این صورت می توانید  از اسپری مرطوب کننده مو استفاده کنید این خارش طبیعی بوده و بعد از چند روز پوست سر به اکستنشن عادت می کند.

ابتدا قبل از این که موهایتان را شستشو دهید آن ها را شانه زده تا گره اگر دارد باز شود و سپس آرام زیر دوش بروید، مقداری شامپو زده و موها را از بالا به پایین فشار دهید تا تمیز شوند هیچ وقت مالش ندهید سپس کاملا آنها را آبکشی کنید، حتما بعد از آن از یک نرم کننده مو استفاده کنید مواظب باشید که به محل نصب اکستنشن برخورد نکند تا باعث شود اکستنشن‌ها شل شده و از محل جدا شوند. بعد از حمام، آرام موها را درون حوله فشار دهید اما توجه کنید که حوله را پایین و بالا نکشید.

موهای اکستنشن شده به چه نوع مراقبتی نیاز دارد؟

برخلاف آنچه گفته می‌شود که باید بعد از اکستنشن مو باید حتما از شامپو و ماسک موی مخصوص استفاده کرد، شما می‌توانید همچنان از محصولاتی که پیش از این استفاده می‌کردید، بهره ببرید اما استفاده از محصولات خاص موهای اکستنشن شده، به حفظ کیفیت و براق ماندن موها کمک می‌کند.

انواع اکستنشن مو - انواع روش های نصب اکستنشن مو - عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو - همه چیز درباره ی اکستنشن مو
انواع روش های نصب انواع اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو 

البته توجه داشته باشید که محصولات حاوی سیلیکون ممکن است چسب اکستنشن را شل کنند. هنگام خشک کردن نیز ابتدا باید از حوله کمک بگیرید تا نم مو کامل کشیده شود و بعد از فاصله 15 سانتی متری با سشوار موها را خشک کنید.

اکستنشن مو چه مشکلاتی دارد؟

این نوع از مو به صورت طبیعی سبوم و کراتین ندارد و مصنوعی بودن خود را میان موهای طبیعی نشان می‌دهد و درخشش دیگر موها را ندارد. در عین حال اگر شیوه کوتاهی و مدل مو مناسب نباشد، می‌توان به سادگی آنها را میان موها تشخیص داد. در ضمن سایش این نوع مو با کف سر باعث خارش می‌شود و خاراندن سر می‌تواند سبب کنده شدن این موها شود.

آیا اکستنشن بعد از جدا کردن دوباره قابل استفاده است یا باید دور انداخته شود؟

اگر از موی طبیعی که به کمک کلیپس به مو متصل شده استفاده کرده باشید، می‌توانید به راحتی آن را جدا کرده و در صورت نگهداری در وضعیت مناسب و مراقبت، بارها از آن استفاده کنید.

عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

1. بهترین اکستنشن را متناسب با تمام شرایط خودتان انتخاب کنید:

اولین نکته مهم، انتخاب اکستنشن هایی است که زمان بیشتری را دوام می آورند. شاید اکستنشن های ارزان اوایل استفاده خوب به نظر برسند، اما خیلی زود خراب می شوند و به جایگزین نیاز پیدا می کنند. اگر در حال آزمون و خطای موقتی نیستید، حتما بهترین اکستنشن را بعد از تحقیق کافی خریداری کنید.

2. رنگ مو، یکی از عوامل مهم است:

اکستنشن انتخابی شما باید بیشترین نزدیکی را به موهای طبیعی تان داشته باشد. یکی از اشتباهات رایج زنان، انتخاب اکستنشن های تیره تر یا روشن تر نسبت به موهای خودشان است که زیبایی موها را از بین می برد.

3. مراقبت از اکستنشن ها را درست انجام بدهید:

برای شستن اکستنشن ها حتما از شامپوهای بدون سولفات و پارابن کمک بگیرید. کلاه گیس ها و اکستنشن های کلیپسی باید در پایان روز از روی موهای طبیعی جدا شوند و هیچ وقت برای مدت طولانی روی سر باقی نمانند.

انواع اکستنشن مو - انواع روش های نصب اکستنشن مو - عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو - همه چیز درباره ی اکستنشن مو
انواع روش های نصب انواع اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو 

مزایای اکستنشن مو:

  • زیبایی بیشتر
  • پرپشت کردن مو در کمترین زمان ممکن
  • بلند کردن مو در کمترین زمان ممکن

معایب اکستنشن مو:

  • موهای اضافه شده به دلیل این که به موهای خود فرد وصل می شوند، فشاراتی را وارد می کنند که می تواند باعث آسیب زدن به موی اصلی فرد گردد.
  • می تواند باعث تشدید سر درد افرادی شود که قبلا میگرن یا سردرد مزمن داشته اند.
  • بعضی از افراد ممکن است به چسب ها حساسیت داشته و دچار مشکلات پوستی شوند.
  • در ابتدا ممکن است به دلیل عادت نداشتن، احساس ناراحتی کنید.
  • خوابیدن با آنها، در ابتدا سخت است.
  • نیاز به مراقبت دارد.
کلید واژه: انواع اکستنشن مو – انواع روش های نصب اکستنشن مو – عوامل مهم در انتخاب اکستنشن مو

۲ دیدگاه دربارهٔ «همه چیز درباره ی اکستنشن مو»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با است