پشتیبانی: 88852377-021

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق

کلید واژه ها: 8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

یک آرایشگر زنانه موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟
مقاله ای که پیش رو دارید پاسخ هایی کاربردی به این پرسش می‌دهد پس با دقت انجام دهید.

نکته‌هایی که یک آرایشگر زنانه موفق رعایت می‌کند

بسیاری از سالن های آرایشی موفق، ویژگی های مشترکی دارند و یک آرایشگر زنانه موفق باید قادر باشد تا که این ویژگی ها را در سالن آرایشی خود تحقق بخشد.

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک
8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

به‌طورکلی و در ابتدا یک آرایشگر زنانه باید به سه موضوع مهم توجه کند:

  1. یافتن و استخدام کارکنانی خوب
  2. ارائه آخرین و محبوب ترین مدل‌ها و ترندهای آرایشی و پیگیری مداوم این روش
  3. داشتن یک سیاست کاریی مداوم برای حفظ رضایت مشتریان و کارکنان.

این سیاسن کاری می‌تواند هم جنبه‌ی امتیازات مالی مانند دادن تخفیف به مشتریان یا پاداش به کارکنان داشته باشد و هم می‌تواند شامل امتیازات غیر مالی به کارکنان آرایشگاه هم چنین ایجاد محیطی دلپذیرتر و راحت تر و دادن خدمات جانبی رایگان به مشتریان باشد. علت این گونه سیاست ها، وجود رقابت بسیار زیاد در بین سایر سالن های زیبایی زنانه است.

از سوی دیگر، ذوق و علاقه‌ی یک آرایشگر زنانه موفق او را به طی کردن دوره‌های آموزشی بیشتر یا بهتر سوق می‌دهد و همین امر، آرایشگر زنانه موفق را از انبوه آرایشگران زنانه‌ی معمولی جدا کرده و در زمینه‌ی کاری خود برجسته می‌کند.

1- هر مشتری، فردی خاص است:

این نکته را همیشه به خاطر داشته باشید که کسب رضایت از مشتری، به عواملی بیش از یک آرایش موی خوب و یا ارائه ی دیگر خدمت‌های درخور توجه آرایشی بستگی دارد. راز کار این مورد عبارت از این است که در هر بار مراجعه ی خانم های مشتری به آرایشگاهتان، طوری رفتار کنید و یا سیاستی داشته باشید که آن ها خود را در آرایشگاه شما فردی خاص احساس کنند.
و همچنین توجه ویژه‌ای به او می‌شود. این کار شما نه‌ تنها باعث مراجعه‌ مجدد مشتری به آرایشگاهتان خواهد شد بلکه معرفی خدمات شما به سایرین را نیز در پی خواهد داشت.

۲- پذیرای استفاده از فناوری‌های جدید باشید

در حال حاضر برای استفاده در سالن های آرایشی زنانه انواع ابزارها و امکانات جدید وجود دارد، از ایجاد وب سایت برای سالن زیبایی گرفته تا اپلیکیشن های که می توانید از طریق پیگیری در سایت نوینک اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

شما به عنوان یک آرایشگر زنانه موفق علاوه بر استفاده از تکنیک‌ها و روش های قبلی ولی مفید در امر آرایشگری و بازاریابی؛ باید از فناوری های جدید نیز بهره ببرید و در این مورد، پیگیر باشید.

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک
8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

۳- آرایشگاه زنانه را بسیار تمیز نگه دارید

مطمئن باشید که تمیزی و مرتب بودن زیاد یک آرایشگاه زنانه یکی از دلایل همیشگی اغلب مشتریان خانم برای مراجعه‌ ی مجدد به آنجا محسوب می‌شود.

وجود هرگونه آلودگی و یا سهل انگاری کارکنانتان در حفظ نظافت آرایشگاه یا وجود موهای ریخته شده بر کف سالن زیبایی در ذهن مشتریانتان دلیلی بر غیرحرفه‌ای بودن شما تلقی خواهد شد.

سالن زیبایی زنانه باید همیشه بدون کوچک ترین لکه بدرخشد. همین موضوع شامل وضعیت ظاهری شما و کارکنانتان نیز می‌شود و باید آن را رعایت و بسیار به آن توجه کنید.

لباس نامناسب شما و کارکنانتان یا موهای ژولیده‌ی هر یک از شما باعث خواهد شد که مشتریانتان دنبال آرایشگر زنانه دیگری بگردند.

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک
8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

۴- رابطه‌ی خوب با مشتری و کارکنانتان، کلید موفقیت است

میزان موفقیت یک آرایشگر زنانه و یا سالن زیبایی او تا حد زیادی به کیفیت رابطه‌ی وی با مشتریان و کارکنانش بستگی دارد. لازم است یک برنامه و روش مشخص برای حفظ ارتباط مناسب با کارکنان و مشتریان خود داشته باشید.

۵- موضوع استخدام کارمند و کارکنان

روی این موضوع باید کاملا وقت بگذارید و به‌ هیچ وجه آن را به صورت فوری یا سرپایی انجام ندهید. شما ابتدا باید اصولی را که در محیط کارتان  باید رعایت شود، به صورت دقیق و کتبی بنویسید، سپس فرم پرسشنامه را برای ارائه به متقاضیان همکاری با شما تنظیم کنید که در آن طی سؤالات هوشمندانه و پاسخ‌هایی که متقاضیان همکاری با شما برای هر یک از سؤالات می‌نویسند، به مناسب بودن یا نبودن افراد برای کار در آرایشگاهتان پی ببرید. (تنظیم درست چنین سوالاتی، طوری که بتواند ماهیت حقیقی متقاضی کار را افشا کند؛ نیاز به داشتن اطلاعاتی در مورد طرح سوال های مختص این موضوع دارد.)

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

۶- کوشش برای خوشحال نگاه داشتن کارکنان

حال فرض می‌کنیم که شما کارکنانی خوب و مناسب برای سالن آرایشی تان استخدام کرده‌اید، قضیه به همین جا ختم نمی‌شود زیرا به عنوان یک آرایشگر زنانه موفق لازم است این نیروهای کاری مناسب را حفظ کنید.

نباید فقط به تشکیل جلسه یا احضار کارکنانتان و اطلاع یا تذکر دادن فلان مسئله به آن‌ها اکتفا کنید بلکه در ضمن باید روحیه‌ی آن ها را نیز بالا نگهدارید، به عنوان مثال می‌توانید بر حسب سن یا موقعیت کارکنانتان برخی از بازی‌های خنده‌ دار سالنی را برای آن ها تدارک ببینید.

8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک
8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

۷- مزیت فرصت‌های آموزشی را در نظر بگیرید.

شما به عنوان یک آرایشگر زنانه موفق برای بالا بردن میزان درآمد سالن زیبایی خود باید موضوع آموزش و نیز ارتقای آموزش خود و کارکنانتان را جدی بگیرید. برای این کار روش های در پی آمده را بررسی کرده و مناسب ترین آن را نسبت به شرایط خودتان انتخاب کنید.

  • فرستادن برخی از کارکنان به دوره‌های آموزشی آرایشی با هزینه‌ی آرایشگاه
  • اختصاص میزان زمان مشخص برای کارکنان جدید و آموزش دادن به آن‌ها در محل آرایشگاه توسط خودتان
  • یاد دادن شیوه‌های جدید آرایشی به یکی از کارکنانِ بااستعدادترتان و دادن آموزش به دیگر کارکنان آرایشگاه توسط آن شخص.

البته اجرای این روش، حس چندان خوبی به دیگر کارکنان نخواهد داد ولی برای حفظ  نیروهای با استعداد تر، مفید خواهد بود.

۸- شاخص‌های رشد کسب‌وکار را رعایت کنید.

درآمد ماهانه‌ی یک سالن زیبایی فقط نشانگر بخشی از موفقیت یا عدم موفقیت آن است و تمام ماجرا در همین یک معیار خلاصه نمی‌شود. این موضوع نکته‌ای است که بسیاری از بانوان محترم آرایشگر به آن توجه کافی ندارند.

یک آرایشگر زنانه موفق به عنوان مالک یک سالن زیبایی باید هر ماه آمار افرادی را که برای بار اول به آرایشگاه مراجعه می‌کنند و نیز آمار افرادی که تبدیل به مشتری دائمی آرایشگاه می‌شوند را به صورت دقیق داشته باشد و به آن دقت کند. این موضوع، اولین شاخصی است که نشان می دهد کسب و کار شما در حال توسعه است یا در حال کوچک شدن.

دو شاخص مهم برای بررسی رشد کسب‌ و کارتان عبارت‌اند از:

  1. میانگین هزینه‌ای که مشتریان به شما می‌پردازند.
  2. میانگین ترافیک رزرو وقت توسط مشتریان.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید: یک آرایشگر زنانه با رعایت موارد ذکر شده که ویژگی های مشترک تمامی سالن های آرایش موفق زنانه هستند، می‌تواند رونق بیشتری به حرفه‌ خود ببخشد.

کلید واژه ها: 8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق در نوینک

۲ دیدگاه دربارهٔ «8 ویژگی آرایشگر زنانه موفق»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با است